With remarkable performance improvements, the faster processing from the alpha 7 AI Processor Gen8 now offers 4K image quality with much better clarity and depth than ever before.
TV UHD 43NANO81A6A SMART AI
With remarkable performance improvements, the faster processing from the alpha 7 AI Processor Gen8 now offers 4K image quality with much better clarity and depth than ever before.
| Diagonal (inches) | 43'' |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Quality Analysis | Ultra HD 4K |
| Smart TV | Yes |
| Panel Technology | Led |
| Energy Class | G |
| Improve Image | 4K Upscaler |
| Sound System | Dolby Digital |
| Screen Resolution | 3840 x 2160 |
| Wi-Fi | Yes |
| Ethernet | Yes |
| Web Browser | Yes |
| HDMI | 3 |
| VGA | No |
| USB 3.0 | No |
| USB 2.0 | 2 |
| Included Table Stand | Included |
| Dimension Vesa (PchY) (mm) | 200 x 200 |
| Colour | Black |
| Included | Τηλεχειριστήριο, Μπαταρίες, Καλώδιο ρεύματος & Εγχειρίδιο χρήσης |
| Extras | Magic Remote |
| Weight (Kg) | 8,9( με βάση ) |
| Dimensions (H x W x D) (mm) | 621 x 967 x 200( με βάση ) |
| Warranty | 2 years |
| Manufacturer Website | http://www.lg.com/gr |